O patronach

„National Geographic Traveler” – magazyn, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać!  Miesięcznik „NG Traveler” w Polsce ukazuje się od 2005 r., zaś na świecie od 1984 r. To praktyczny magazyn o podróżach, który inspiruje i informuje. Skierowany do osób aktywnych, ambitnych, ciekawych świata i jego atrakcji – zarówno przyrodniczych, architektonicznych, jak i kulturowych. Dostarcza gotowe przepisy na fascynujące wyprawy, również rodzinne. Mocną stroną „NG Travelera” są rzetelne informacje, mapy, ciekawostki, testy sprzętu przeprowadzane przez ekspertów, porady związane z szeroko pojmowaną tematyką podróżniczą. Dodatkowy atut magazynu stanowią autorzy, uznani globtroterzy. „NG Traveler” patronuje wielu polskim wyprawom, przyznaje też prestiżową nagrodę „TRAVELER” promującą polskich naukowców i podróżników. Redaktor naczelny: Martyna Wojciechowska. „NG Traveler” wspiera projekt jako patron mediowy.

Podróże.Gazeta.pl to nowa odsłona serwisu Turystyka.Gazeta.pl.   Zawartość informacyjna serwisu została poszerzona o treści i galerie zdjęciowe dotyczące podróżowania po całym świecie.    Serwis oferuje porady dotyczące bezpiecznego podróżowania oraz atrakcyjnego spędzenia wakacji (m.in. plany podróży i rekomendacje wycieczek). Internautom znającym miejsce swoich wakacji serwis oferuje możliwość zaplanowania podróży, w tym rezerwacji hotelu, lotu oraz wycieczki. Gazeta.podróże wspiera projekt jako patron mediowy.

„Wielki Błękit” to magazyn wszystkich fascynatów nurkowania i podróżowania. Na łamach WB zawsze najpiękniejsze zdjęcia podwodnego świata, przygotowane przez najlepszych fotografów, świetne artykuły dla nurków początkujących, zaawansowanych i technicznych, nowości ze świata, miejsca nurkowe, medycyna, sprzęt, porady. Najwyższa jakość druku i papieru. Magazyn ukazuje się również w wersji elektronicznej.Wielki Błękit jest organizatorem ekspedycji oraz zapewnia obsługę mediową projektu.

„Medycyna i Życie” to unikatowe pismo łączące w sobie treści stricte merytoryczne z tematyką lifestyle’ową, wyróżniające się praktycznym przekazem. To tytuł o wysokim poziomie merytorycznym i wizualnym, mające interdyscyplinarny charakter. W czasopiśmie można znaleźć najistotniejsze informacje z dziedzin medycyny, z którymi lekarz spotyka się na co dzień i pomocne w relacjach z pacjentem. A ponadto lekarz po godzinach („after hours”), czyli dział „Radość Życia”, w którym można przeczytać o podróżach do miejsc, podróżach do drugiego człowieka, jego pasjach, marzeniach.  Redaktor naczelny: Lek. med. Andrzej Jabłoński, MBA. „Medycyna i Życie” wspiera projekt jako patron mediowy.

 „Medycyna Faktów” to kwartalnik poświęcony w całości problematyce medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM, Evidence Based Medicine).  Dział „Przełomowe badania kliniczne” zawiera opisy najważniejszych spośród niedawno zakończonych międzynarodowych badań klinicznych. Komentują je polscy kardiolodzy będący autorytetami w danej dziedzinie wiedzy.  Oprócz opisów badań i komentarzy klinicznych Czytelnik ma możliwość przybliżenia sobie zasad, na których opiera się Evidence Based Medicine (dział „ABC EBM”). Tematykę pisma uzupełniają zagadnienia z zakresu diabetologii i nefrologii. Redaktor naczelny: Dr hab. n. med. Marek Kuch. „Medycyna Faktów” wspiera projekt jako patron mediowy.

Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej

Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej

Wielospecjalistyczna organizacja dedykowaną do zabezpieczenia medycznego zawodników polskiej kadry narodowej.   Największy i najbardziej uznany ośrodek medycyny sportowej w Polsce.  Identyfikowany jako wysokiej klasy jednostka traumatologii sportowej. Najwyższej klasy specjaliści zapewniają nowoczesne metody leczenia i diagnostyki, dla wszystkich osób czynnie uprawiających sport, lub po prostu żyjących aktywnie. COMS wspiera i promuje aktywny tryb życia, a wśród ekspertów znajdują się nie tylko lekarze i fizjoterapeuci, ale także dietetycy, psycholodzy i fizjolodzy. COMS wspiera uczestników wyprawy zapewniając im kompleksową diagnostykę medyczną przed i po ekspedycji.

Szpital Bielański w Warszawie

Misją Szpitala Bielańskiego jest udzielanie świadczeń zdrowotnych na możliwie najwyższym poziomie jakości w zakresie dostępnych środków finansowych, zgodnie z zasadami sztuki medycznej, doświadczeniem personelu, najlepszymi tradycjami, osiągnięciami naukowymi oraz nowymi technologiami medycznymi, w przyjaznych i bezpiecznych warunkach pobytu oraz pracy.

 

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne – Sekcja Kardiologii Sportowej

PTK jest towarzystwem naukowym, powstałym w roku 1954.Jego celem jest: inicjowanie badań naukowych w dziedzinie kardiologii, profilaktyka i zwalczanie chorób serca i naczyń, propagowanie postępów kardiologii i kardiochirurgii w społeczeństwie, współudział w kształceniu lekarzy i innych pracowników systemu opieki zdrowotnej w zakresie kardiologii.

MDS CardioMedical Diagnostic Systems

Medical Diagnostic Systems Sp. z o.o. jest dystrybutorem diagnostycznego i terapeutycznego sprzętu medycznego używanego m.in. w radiologii, kardiologii, onkologii, urologii, chirurgii czy medycynie sportu. W większości przypadków MDS ma status wyłącznego dystrybutora na terenie Polski.Wysoko kwalifikowana kadra pracowników gwarantuje profesjonalizm na każdym etapie realizacji kontraktu, a staranny dobór producentów sprzętu medycznego – najwyższą jakość oferowanych produktów. MDS Cardio ogromnie wspomogła wyprawę dostarczając 4 wysokiej klasy przenośne Holtery – urządzenia do badania czynności serca przez 24h na dobę, wraz z opogramowaniem do analizy zapisów.

GARMIN Polska

Zasady, które przyświecają firmie GARMIN to: innowacyjność, wygoda, wydajność, korzyść dla klienta i wysoki poziom usług. Cel firmy GARMIN jest prosty — opracowywać urządzenia nawigacyjne i komunikacyjne, które ułatwią życie użytkowników. Firma GARMIN ma w ofercie setki produktów przeznaczonych dla użytkowników dróg, bezdroży, morza, a nawet przestrzeni powietrznej. Również osoby aktywne i uprawiające sporty na świeżym powietrze znajdą w GARMINIE ciekawe rozwiązania (np. zegarki sportowe czy komputery rowerowe). GARMIN Polska wsparł wyprawę dwoma, najwyższej jakości urządzeniami GPS. Dzięki temu ekipa się nie zgubi, a przede wszystkim dokona wszelkich, niezbędnych pomiarów.

MalachowskiPracownia Sprzętu Alpinistycznego Małachowski

Pracownia powstała w 1977 r., zaledwie w trzy lata po powstaniu Polskiego Związku Alpinizmu. W tych latach rozpoczęła się się bezprecedensowa ekspansja polskich wspinaczy na najwyższe i najdalsze góry świata. Wyroby puchowe, śpiwory i kurtki, stanowiły krytyczne wyposażenie
wspinaczkowe. Doświadczenia zdobyte podczas tych wypraw umożliwiły stałe udoskonalanie konstrukcji i poprawę funkcjonalności produktów. W ten sposób zbudowano solidne podstawy funkcjonowania Pracowni, stworzono koncepcję ubioru THERMOACTIVE, a także wprowadzono system wszycia taśm dystansowych w komorach wyrobów puchowych (patent 143773). Zastosowanie tych koncepcji, w połączeniu z najwyższą jakością stosowanych materiałów, powoduje, że produkty sygnowane logo MALACHOWSKI sprawdzają się wszędzie: na najwyższych szczytach, w najgłębszych jaskiniach, na kole podbiegunowym, a także w warunkach tropikalnych. Pracownia wspiera wyprawę sprzętem najwyższej jakości – fantastyczne kurtki, śpiwory, łapawice pozwolą na założenie obozu na wysokości 6.500 m n.p.m.

 Submarine-Scubapro Polska

Submarine Scubapro Polska jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek Scubapro i Uwatec. Marka SCUBAPRO pojawiła się na świecie w latach 60-tych ubiegłego wieku. Wprowadziła ona na rynek wiele innowacyjnych produktów, które są do dziś w  użyciu. Najsłynniejsze płetwy na świecie Jet Finy są tego najlepszym przykładem.  Ekipa będzie korzystać z masek pełnotwarzowych Scubapro oraz głębokościomierzy kapilarnych (na wysokościach „zwykłe” głębokościomierze nie działają poprawnie).

TS2TS2 Technologie Satelitarne

TS2 jest firmą świadczącą globalne usługi telekomunikacyjne przy użyciu konstelacji satelitów: Thuraya, Iridium, Inmarsat, Eutelsat oraz Intelsat.TS2 oferuje wszystkie możliwości wykorzystania satelitów komunikacyjnych do przesyłania danych. Firma umożliwia wykonanie rozmowy telefonicznej z dowolnego miejsca na świecie wraz z odpowiednim szyfrowaniem danych. Umożliwia także globalny dostęp do Internetu oraz szereg usług związanych z wysyłaniem i odbieraniem dużej ilości danych. Dzięki wsparciu TS2 ekipa jest wyposażona w modem satelitarny z telefonem (BGAN) oraz telefon satelitarny IRIDIUM (zasięg wszędzie!).

Berghaus Berghaus Poland

Berghaus to brytyjska firma założona w 1966 roku przez Peter’a Lockley’a oraz Gordon’a Davison’a.  Berghaus jako pierwszy zastosował w swoich produktach Gore-Tex. W 1986 r. firma wypuściła kolekcję Extreme dla alpinistów. W ofercie Berghaus znajdują się plecaki (z wieloma unikalnymi rozwiązaniami), odzież, w tym linia dedykowana dla kobiet, a także obuwie. Berghaus wsparł wyprawę, ważnymi dla komfortu cieplnego, elementami sprzętu.

AMC – Petzl

Firma AMC, wyłączny dystrybutor marki Petzl na Polskę powstała w 1993 r. Założona przez dwóch pasjonatów wspinaczki i speleologii –
Janusza Śmiałka i Andrzeja Ciszewskiego, zostaje przedstawicielem marki Petzl, a następnie Beal i Charlet Moser. Niestety podczas jednej z wypraw ginie Janusz Śmiałek, współzałożyciel firmy. Dziś AMC tworzy zespół specjalistów i pasjonatów wspinaczki – osobiście testują najnowsze produkty i służą radą. AMC wsparło ekipę sprzętem marki Petzl.

 

PADI (Professional Association of Diving Instructors)

Największa na świecie organizacja szkoląca nurków.  PADI jako pierwsze wprowadziło łatwy, bezpieczny, modułowy system szkolenia oparty na standardach, popularyzując ten sport dla szerokiej rzeszy ludzi . PADI zrzesza ponad 130.000 członków, a w jej ramach działa ponad 4.300 centrów nurkowych w ponad 175 krajach i terytoriach. Materiały dydaktyczne PADI są przetłumaczone na ponad 20 języków. Ponad 70% certyfikatów nurkowych nadawanych na świecie to certyfikaty PADI.

ARPOL

Firma ARPOL już od 1991 r. świadczy usługi na rzecz Sił Zbrojnych i innych podmiotów związanych z obronnością oraz zabezpieczeniem zadań kryzysowych kraju i zajmuje się zabezpieczeniem logistycznym dostaw artykułów spożywczych do jednostek wojskowych. Specjalistyczna żywność dostępna jest dzisiaj dla wszystkich. W internetowym sklepie można zamówić zarówno oryginalne produkty przeznaczone dla wojska, jak i m.in. zestawy turystyczne, zestawy grupowe, „gorące puszki, liofilizaty, pogrzewacze do ciała, żele energetyczne. Firma ARPOL wspomogła wyprawę dostarczając racje żywnościowe typu MRE (Meal Ready to Eat).

Artykuły propagandowe

Sklep mający szeroką ofertę tzw. artykułów propagandowych. Znajdziemy tam takie rzeczy jak flagi, proporczyki, opaski, godła, a nawet urny wyborcze, czy tablice informacyjne. Można też zamówić wiele innych ciekawych gadżetów – każda okazja może być odpowiednio uczczona. Sklep wsparł ekipę w zakresie polskich flag i proporców – na samochody, namioty, plecaki oraz na wejście na szczyt.

EMENEM Studio

Profesjonalne studio projektowe. Specjalizujące się w przygotowywaniu do druku książek, katalogów, czasopism, materiałów reklamowych a także publikacji elektronicznych. Doskonała alternatywa dla małych i średnich agencji reklamowych.  EMENEM wspiera projekt od strony graficznej.